fbpx

Trening terapeutyczny

kobieta wspinająca się po skale

Trening terapeutyczny jest intensywnym doświadczeniem grupowym, w trakcie którego uczestnicy wchodzą ze sobą w bezpośrednie interakcje, poznając siebie – swoje zasoby i ograniczenia. Zajęcia mają zarówno charakter treningu interpersonalnego, jak i pracy nad osobistymi problemami. Dzięki nim można pogłębić świadomości własnych myśli, uczuć i zachowań, lepiej zrozumieć siebie i innych oraz poeksperymentować z nowymi, bardziej korzystnymi sposobami kontaktu. Podczas treningu każdy uczestnik może zadbać o czas na własną pracę nad obszarami, które dotyczą jego aktualnych konfliktów, ograniczeń, problemów. Jednocześnie bierze udział w procesie grupowym, charakteryzującym się specyficzną dynamiką o charakterze rozwojowym i leczącym.

Trening prowadzony jest w konwencji Gestalt.


Program:

 • Praca w obszarze emocji, uzupełniania deficytów, korygowania własnych ograniczeń.
 • Poznawanie siebie w relacjach z innymi ludźmi.
 • Praca nad świadomym dokonywaniem wyborów i decyzji życiowych.

Cele realizacji programu z uczestnikami i spodziewane efekty uczestnictwa w treningu

 • Zbudowanie zaufania, szacunku dla siebie i swojej odrębności.
 • Umiejętność tworzenia własnej, świadomej drogi rozwoju – przełamywanie stereotypów.
 • Odnalezienie się w różnych rolach, jakie pełnimy we współczesnym świecie.
 • Rozpoznanie swoich ważnych potrzeb i pragnień.
 • Odkrycie osobistych zasobów i potencjału oraz wydobycie pozytywnej energii do działania.
 • Podniesienie poczucia własnej wartości.
 • Rozpoznanie własnych mechanizmów i strategii radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
 • Odnalezienie realnych celów i planów życiowych- poszerzenie świadomości własnych ograniczeń i możliwości. Ekspresja i samopoznanie w interakcjach (eksploracja indywidualnych wzorców reagowania w sytuacjach interpersonalnych, czyli: bliskość i dystans, zaufanie i kontrola, empatia i jej brak, udzielanie pomocy i korzystanie z pomocy innych).

Prowadzący

Krzysztof Demczuk


Krzysztof Demczuk

Psychoterapeuta Gestalt i certyfikowany trener. Ukończył Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie oraz Program Edukacji Psychologicznej w zakresie Psychoterapii w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończył również Szkolę Trenerów (Europejskie Ramy Kwalifikacji EQF – 5 stopień trenerski), a także specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków w zakresie specjalisty terapii uzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia PTP). Doskonalił swój warsztat terapeutyczny w cyklicznych spotkaniach z terapeutami, podróżując do Francji, Hiszpanii, Anglii, w ramach projektu szkoleniowego „Demokracja miast i narkotyki”.

Od 2000 do 2014 roku pracował w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, a obecnie pracuje w Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną, treningi terapeutyczne oraz szkolenia i warsztaty. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje stałej superwizji u certyfikowanego superwizora i psychoterapeuty, Magdaleny Zaleskiej-Stolzman. Szkoli psychologów i terapeutów, ucząc pomocy psychologicznej, a także prowadzi warsztaty i treningi terapeutyczne. Wpiera osoby i organizacje w budowaniu zespołów. Pracuje z liderami różnych organizacji w ramach Szkoły Liderów, szkoląc i prowadząc sesje mentorskie. Ceni sobie autentyczność i prawdziwe spotkanie w relacji z drugim człowiekiem.

Katarzyna Wierzbicka


Katarzyna Wierzbicka

Certyfikowana psychoterapeutka Gestalt. Kształciła się w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, ośrodku akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt oraz European Association for Gestalt Therapy. Jestem też członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Na co dzień prowadzi psychoterapię indywidualną oraz psychoterapię par w Bielsku-Białej i Cieszynie. Bardzo lubi pracować na rzecz relacji w związkach, dlatego dużo uwagi poświęca zdobywaniu najnowszej wiedzy i doświadczenia na ten temat.

Obecnie bierze udział w Szkole Terapii Rodzin i Par Gestalt, która jest polsko-włoską inicjatywa polegającą na połączeniu nowoczesnego myślenia o rodzinie z elementami najnowszych odkryć naukowych z zakresu psychoterapii humanistyczno-doświadczeniowej Gestalt. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji indywidualnej i grupowej. Jako terapeutka głęboko wierzy, że w terapii ważna jest relacja, to ona nas uzdrawia i rozwija, powoduje, że w bliskości możemy być sobą w obecności drugiego człowieka, zarówno ze swoim szczęściem, jak i bólem.

Termin:

25-29.01.2022r.

początek: godz. 12.00 we wtorek

zakończenie: godz. 18.00 w sobotę

Czas trwania i koszt szkolenia

Całkowity koszt udziału: 1350 zł (w tym możliwość noclegu w warunkach materacowych)

Czas trwania: 50 godzin szkoleniowych

Liczba uczestników: 11-12 osób

Rezerwacji miejsca na treningu można dokonać do 17.01 przez poniższy link. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 500 zł.

Miejsce:

Instytut Wspierania Rozwoju

ul. Żwirki i Wigury 31/2

Kraków