fbpx
Misją Instytutu Wspierania rozwoju jest życie pełnią życia

O nas

Nasza misja

Misją IWR jest wspieranie osób w wykorzystywaniu przez nie w pełni talentów, potencjału czy zdolności. Chcemy pomagać im w rozwiązywaniu problemów i przezwyciężaniu kryzysów psychologicznych, które im w tym przeszkadzają, jak również inspirować do zmian, które pozwolą im rozwijać się i wzrastać, zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. Swoją działalność adresujemy do wszystkich osób, które potrzebują wsparcia w dokonywaniu takich zmian. Zarówno do tych, którzy są w najbardziej intensywnej fazie rozwoju – ludzi młodych, jak i dorosłych zmagających się z wyzwaniami zawodowymi i osobistymi. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy więc zarówno rodziców, jak i szefów firm, szukających dróg rozwoju dla siebie i swoich pracowników. Pozostajemy otwarci także na inne osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego

mozg w kształcie kwitnącego drzewa

W swojej pracy kierujemy się:

  • dbałością o dobro osób, które zwracają się do nas o wsparcie;
  • zasadą poufności przekazywanych nam w trakcie pracy informacji;
  • zasadą uczciwości i realizmu, jeśli chodzi o wyniki pracy;
  • wiarą w możliwości i potencjał klienta;
  • kodeksami etycznymi profesjonalnych organizacji, skupiających terapeutów, psychologów i coachów.

Jakie formy pracy nad sobą znajdziesz u nas?

Prowadzimy indywidualne i grupowe sesje oraz warsztaty dla poszukujących wsparcia, jak również dla osób chcących zdobywać umiejętności w zakresie udzielania takiego wsparcia innym.

IWR skupia terapeutów, psychologów i coachów, którzy posiadają udokumentowane kompetencje w zakresie udzielania pomocy psychologicznej, a swoją pracę poddają superwizji.

Nasi terapeuci, coachowie oraz prowadzący warsztaty i szkolenia korzystają ze sprawdzonych narzędzi stworzonych w ramach nurtów wymienionych poniżej.

Nurt psychodynamiczny
Nurt humanistyczno-doświadczeniowy (Gestalt)
Nurt poznawczo-behawioralny
(w tym szczególnie terapia schematów, terapia akceptacji i zaangażowania (ACT) i racjonalna terapia zachowania)
Podejście skoncentrowane na rozwiązaniach
Podejście systemowe

Nasi specjaliści

Nasz zespół składa się z profesjonalistów otwartych na świat i ludzi. Dbamy o własny rozwój, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje i superwizując swoją pracę. Robimy to po to, by dawać osobom, z którymi pracujemy, poczucie bezpieczeństwa. Zapewniać im wsparcie, którego szukają. Wyposażeni w narzędzia, wiedzę i ciekawość, chcemy towarzyszyć Ci tak, jak tego potrzebujesz. 

Na stacjonarne spotkanie możesz umówić się z nami w Krakowie lub Jeleniej Górze. Niektórzy z nas udzielają również konsultacji online. Zapoznaj się z profilami osób tworzących Instytut i poprzez kliknięcie w pole “umów wizytę” zarezerwuj termin sesji wstępnej.

Kraków

Jelenia Góra