fbpx
Karina Makara – psycholog Kraków online

Karina Makara – psycholog

Jestem psychologiem, prowadzę konsultacje i wsparcie psychologiczne. Na wizyty zapraszam zarówno osoby dorosłe, jak i z młodzież. W pracy korzystam z elementów terapii poznawczo-behawioralnej.

Pomagam pacjentom w trudnościach z relacjami, pracą, zaadaptowaniem się do zmian, żałobą, radzeniem sobie z trudnymi emocjami oraz przekonaniami. Pomagam również w zakresie wyboru własnej ścieżki zawodowej.

Najważniejsza jest dla mnie relacja terapeutyczna- empatia i zrozumienie, ale także merytoryczne przygotowanie. Kieruję się myślą, że ja jestem specjalistką od pomocy, natomiast pacjent jest specjalistą od samego siebie.

W jakich problemach mogę Cię wesprzeć?

Pomagam osobom szukającym wsparcia w zakresie:

 • trudności i braku stabilności w relacjach,
 • odczuwania nadmiernego lęku, smutku lub napięcia,
 • wyboru własnej drogi życiowej i zawodowej,
 • braku umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z emocjami,
 • niskiego poczucia własnej wartości,
 • doświadczania znacznych zmian oraz sytuacji kryzysowych, takich jak np. utrata pracy, żałoba, rozstanie, zmiana środowiska,
 • zmiany nawyków,
 • poprawy kontaktu z dzieckiem.

O mnie

Moją misją jest wspieranie pacjentów w rozwiązywaniu swoich trudności oraz w rozwoju, zgodnie z własnymi wartościami.

Ważne jest dla mnie, aby być towarzyszem pacjenta w drodze do zmiany, nie wskazując gotowych rozwiązań, a wspierając go w samodzielnym podejmowaniu ważnych decyzji i kroków.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a obecnie jestem w trakcie całościowego kursu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, przygotowującego do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Pracuję w Specjalistycznym Szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Krakowie oraz w Levitate oraz prywatnie.

Doświadczenie zdobywałam w Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzinom, Specjalnym Ośrodku Szkolno-wychowawczym, Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, Fundacji Inkluzja oraz w szkole i przedszkolu integracyjnym, a także w międzynarodowej organizacji pozarządowej. Pracowałam indywidualnie z dziećmi i młodzieżą z różnymi trudnościami, a także prowadziłam zajęcia grupowe w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Udzielałam pomocy podczas konsultacji psychologicznych oraz wsparcia psychologicznego osobom dorosłym. Prowadziłam liczne szkolenia i warsztaty z zakresu radzenia sobie ze stresem, mindfulness, świadomości swojego ciała i oddechu.

Zobacz opinie pacjentów Kariny

„Pani Karina jest bardzo profesjonalną i kompetentną osobą, jest z nią świetny kontakt podczas spotkań, jest empatyczna, doskonale słucha i prowadzi rozmowę. Dzięki spotkaniom z nią nauczyłam się być bardziej asertywna, umiem radzić sobie z emocjami i stresem. Umiem stawiać granice. Spotkania były pełen uśmiechu i dobrej atmosfery, zawsze mogłam liczyć na odpowiednie pytania i satysfakcjonujące zadania domowe, które pomagały ćwiczyć moje braki. Poleciłabym ją każdemu! Wspaniała osoba i profesjonalistka.”

„Na początku miałam pewne obawy co do podobnego wieku, tej samej płci biologicznej, obawiałam się, że będę próbowała zrobić dobre wrażenie, zamiast skupić się na tym co najważniejsze – po co przyszłam, z czym przyszłam i co chcę przy pomocy Pani Kariny osiągnąć. Nadal uczęszczam na spotkania, natomiast po 8 miesiącach wspólnej pracy mogę z ręką na sercu stwierdzić, że to profesjonalistka, pełna zrozumienia, umiejąca i chcąca słuchać, dająca narzędzia do pracy nad naszymi trudnymi emocjami czy czymkolwiek z czym człowiek do niej przyjdzie. Dzięki każdemu spotkaniu i budowanej relacji terapeutycznej – ja już się nie boję mówić, nie obawiam się oceny przez Panią Karinę, bo wiem, że mogę jej zaufać. Widzę ogromną różnice pomiędzy tym co czułam, co myślałam przed pierwszym spotkaniem, a jak odnajduje siebie teraz i mogę bez stresu powiedzieć, że jestem dumna z naszej pracy, z dawanych przez Panią możliwości i ze mnie, że staram się je wykorzystywać i sumiennie pracować, bo dzięki temu żyje mi się lżej i w końcu przypominam sobie, że wszystko zaczyna się ode mnie, dlatego uczę się siebie traktować z miłością, czułością i zrozumieniem zachowując przy tym balans. A słowa „potrzebuję pomocy” to najbardziej odważne słowa jakie człowiek może powiedzieć – dzięki Pani Karinie już to rozumiem, już się tego nie wstydzę, jestem z tego dumna”.

„Pani Karina Makara to wyjątkowo profesjonalna i empatyczna psycholog. Po kilkunastu odbytych spotkaniach mogę z całą pewnością przyznać, że odbywają się one w bardzo miłej i swobodnej atmosferze. W czasie terapii dowiedziałam się mnóstwo naukowych faktów z zakresu psychologii, które pomogły mi zrozumieć siebie i otoczenie. Na wizycie wnikliwie omawiamy zarówno bieżące problemy jak i główny cel psychoterapii. Pani psycholog wykazuje ogromne zaangażowanie również po spotkaniach w gabinecie, podsyłając zadania i fragmenty książki, które uzupełniają treść wizyty. Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam na Panią Karinę Makarę, bo spotkania z nią bardzo mi pomogły.”

Umów wizytę

Instrukcja:

 1. W polu „miejsce wizyty” wybierz IWR Kraków.
 2. Następnie wybierz usługę jaką jesteś zainteresowany (np. sesja terapeutyczna).
 3. W kolejnym kroku wybierz termin poprzez kliknięcie na dostępną godzinę wskazaną w kalendarzu.
 4. Po kliknięciu przycisku „przejdź do rezerwacji” zostaniesz przekierowany do formularza, który należy uzupełnić swoimi danymi (imię i nazwisko, nr telefonu, adres mailowy).
 5. Płatności za wizytę można dokonać poprzez szybki przelew na końcu formularza lub rozliczyć się gotówką ze specjalistą podczas umówionej wizyty. 

Nasze gabinety

Poznaj naszych innych specjalistów w zakładce zespół i znajdź odpowiednią osobę dla siebie.