fbpx
Iwo Scelina – coach, pedagog online

Iwo Scelina – coach, pedagog

Jestem pedagogiem i coachem. Ukończyłem Wydział Polonistyki na Uniwersytecie Śląskim i od 25 lat wędruję szlakami literatury, języka i kultury z kolejnymi rocznikami moich uczniów.

Pomagam im w osiąganiu nie tylko jak najwyższych wyników podczas egzaminu dojrzałości, ale również wspieram ich rozwój osobisty w czasie spotkań indywidualnych i grupowych. Wskazuję, jak praktycznie można wykorzystać wiedzę humanistyczną na co dzień, jak odkrywać wskazówki dotyczące teraźniejszości i życia w dziełach sprzed lat i wieków.

O mnie:

Od listopada 2020 roku rozwijam autorski projekt internetowy „Matura na maksa”, w ramach którego współpracowałem już ze Społeczną Akademią Nauk z Łodzi i Niezależnym Zrzeszeniem Studentów z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. 

Poszerzeniem moich kompetencji stały się studia z zakresu coachingu oraz ukończenie Akademii Komunikacji prowadzonej przez Tomasza Zielińskiego. Pozwoliło mi to jeszcze skuteczniej towarzyszyć w odkrywaniu własnych dróg rozwoju wszystkim tym, którzy zdecydowali się na moje wsparcie. 

Od młodości zafascynowany jestem słowem – tworzącym światy literackie i budującym przestrzenie między ludźmi. Uwielbiam rzeczywistość metafory w sztuce i życiu. Dlatego chętnie pracuję z wykorzystaniem metody wizualizacyjnej „Points of You”. Pozwala ona na dotarcie do tych rejonów naszego wnętrza, które potrzebują „specjalnego klucza”. 

W ramach Instytutu Wspierania Rozwoju proponuję cykl grupowych spotkań „Trampolina do sukcesu” wprowadzających w podstawowe zagadnienia związane z pracą nad swoim potencjałem. Może to być początek Twojej wspaniałej przygody, w której mogę Ci towarzyszyć podczas indywidualnych sesji coachingowych realizowanych jako kontynuacja procesu zapoczątkowanego „Trampoliną”. Za motto swojej pracy pedagoga i coacha wybrałem słowa Montaigne’a: „Patrzcie, ile ten kij ma końców”.

 

Napisz wiadomość do Iwo:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na treść wiadomości przesłanej za pomocą formularza przez właściciela Instytutu Wspierania Rozwoju, Wydawnictwo eSPe zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1).
Poznaj naszych innych specjalistów w zakładce zespół i znajdź odpowiednią osobę dla siebie.