fbpx
Aleksandra Krząstek – psychoterapeuta Kraków

Aleksandra Krząstek – psychoterapeuta

Pracuję jako psychoterapeutka, jestem w trakcie procesu certyfikacji.

Ukończyłam czteroletnie szkolenie w nurcie systemowym z psychoterapii rodzin i par w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie oraz roczny Program Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

W jakich problemach mogę Cię wesprzeć?

Pracuję z osobami, które doświadczają trudności, a nawet cierpienia w związku z:

 • problemami w relacjach;
 • kryzysami w związkach;
 • trudnościami w porozumiewaniu się z bliskimi w rodzinie, np z dziećmi, rodzicami;
 • kryzysami w życiu;
 • obniżonym nastrojem, depresją; 
 • niepokojem, zaburzeniami lękowymi; 
 • objawami psychosomatycznymi;
 • utratami, przedłużającą się żałobą; 
 • poczuciem „utknięcia” w życiowych problemach;
 • obniżonym poczuciem własnej wartości, nieśmiałością, zamknięciem w sobie; 
 • poczuciem przytłoczenia przez emocje bądź trudnościami z ich wyrażaniem.

Jestem także realizatorką warsztatów psychoedukacyjnych: „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, „Rodzeństwo bez rywalizacji”, „Szkoła dla Rodziców Nastolatków”. Podczas wspólnej pracy na warsztatach towarzyszę rodzicom w rozwijaniu i doskonaleniu umiejętności słuchania swoich dzieci oraz mówienia do nich w taki sposób, który umożliwia bądź ułatwia dialog, wzajemne rozumienie swoich potrzeb, a także akceptowanie i szanowanie odmiennych perspektyw. Równie ważne dla rodziców okazuje się umiejętne komunikowanie oczekiwań wobec dzieci oraz stawianie granic i mierzenie się z sytuacjami, kiedy są one przekraczane.

O mnie

Staram się, żeby osoba przychodząca do mojego gabinetu miała możliwość zatrzymania się i zastanowienia nad tym, co ją w życiu spotkało, jaki to może mieć w pływ na jej aktualne doświadczenia i co jej to mówi o niej samej.

Wiem, że w bliskich relacjach mogą pojawiać się trudności, a nawet sytuacje rodzące cierpienie lub poczucie krzywdy czy straty. Wiem też, że w miarę, jak rośnie nasza świadomość siebie, możemy (od)zyskiwać poczucie wpływu i na nowo zacząć doświadczać zrozumienia, ciepła i bliskości od innych ludzi. Możemy też stawać się dla innych źródłem dobrych doświadczeń w relacjach. Cieszę się, kiedy praca terapeutyczna w gabinecie przynosi zmiany na lepsze w życiu osób, z którymi pracuję.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Ukończyłam czteroletnie szkolenie w nurcie systemowym z psychoterapii rodzin i par w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie oraz roczny Program Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Odbyłam staż w Krakowskim Ośrodku Terapii i krótko pracowałam jako terapeutka rodzinna w tamtejszym Zespole Terapii Rodzin.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

W 2020 r. ukończyłam Program Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Jestem realizatorką warsztatów psychoedukacyjnych: „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, „Rodzeństwo bez rywalizacji” oraz „Szkoła dla Rodziców Nastolatków”.

Brałam również rudział w kursie komunikacji na postawie założeń „Porozumienia bez przemocy” Marshalla Rosenberga w Instytucie IPRI w Krakowie.

Wspólnie z siostrami Pijarkami organizuję cykliczne Dni Skupienia dla Mam, prowadziłam także grupę integracyjną dla mam z małymi dziećmi oraz warsztaty dla rodziców – w szkołach, przedszkolach i w parafii Dobrego Pasterza w Krakowie.

Umów wizytę

Instrukcja:

 1. W polu „miejsce wizyty” wybierz IWR Kraków.
 2. Następnie wybierz usługę jaką jesteś zainteresowany (np. sesja terapeutyczna).
 3. W kolejnym kroku wybierz termin poprzez kliknięcie na dostępną godzinę wskazaną w kalendarzu.
 4. Po kliknięciu przycisku „przejdź do rezerwacji” zostaniesz przekierowany do formularza, który należy uzupełnić swoimi danymi (imię i nazwisko, nr telefonu, adres mailowy).
 5. Płatności za wizytę można dokonać poprzez szybki przelew na końcu formularza lub rozliczyć się gotówką ze specjalistą podczas umówionej wizyty. 

Nasze gabinety

Poznaj naszych innych specjalistów i znajdź odpowiednią osobę dla siebie.